Śniadanie z Mistrzem

Śniadanie z Mistrzem

To projekt zachęcający do degustacji kultury w niepowtarzalnym towarzystwie. Pomysł na jego realizację zrodził się w 2016 roku, kiedy szkoła przeniosła się do nowej siedziby przy ul. Bałtyckiej 8.

Do rozmów, niejednokrotnie w gronie naszej szkolnej społeczności, udało nam się zaprosić   m. in. Adama Zagajewskiego, Andrzeja Seweryna oczy Piotra Kamińskiego. Kluczem do tych spotkań jest fakt,  iż udało nam się ich kiedyś poznać gdy mieszkali we Francji a przyjaźń
i znajomość z tamtych czasów pozostała do dnia dzisiejszego. Innymi słowy, Śniadanie z Mistrzem to cykl codziennych rozmów z ludźmi nauki i kultury, ludźmi pełnymi pasji, wiedzy, umiejętności. Pandemiczny rok sprawił, że nie istniała możliwość w sposób realny zaprosić do naszej szkoły gości, by podzielili się swoim doświadczeniem i mądrością, zatem w tym czasie wymiana myśli odbywała się głównie poprzez rozmowy telefonicznie lub Skype. Warto podkreślić, że świetna współpraca z wydawnictwami z całego kraju, a także samymi naszymi Gośćmi pozwoliła i pozwala nam przeprowadzać po kilka rozmów tygodniowo. Dotychczas (stan na 30 czerwca 2021 roku) odbyliśmy 205 rozmów, 2530 odsłuchań – w ciągu roku, głównie w Polsce (82%), ale także w Stanach Zjednoczonych (około 7%), Norwegii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Holandii, Szwajcarii i Belgii. W rankingu miast na trzecim miejscu znajduje się… Waszyngton – z ponad 6% rzeszą słuchaczy.

Biogramy naszych gości „Śniadań z Mistrzem” (uaktualniane są wg. kolejności rozmów).