Bez kategorii,  Śniadanie z Mistrzem

Kacper Formela

www.kacper-formela.pl

Kacper Formela (ur. 31 marca 1996 w Wejherowie) – polski karateka i zawodnik MMA wagi piórkowej oraz lekkiej. Vice-Mistrz świata oraz Mistrz Polski w Karate Shōtōkan z 2013 roku. W MMA walczył m.in dla PLMMA, Cage Warriors, ACB czy TFL. Aktualnie związany z polską federacją Fight Exclusive Night.

Formela trenuję sztuki walki od siódmego roku życia. Karate zajął się profesjonalnie już w wieku jedenastu lat. Zaczął trenować pięć razy w tygodniu, dzięki czemu stał się czołowym zawodnikiem w Polsce. Mając 14 lat został powołany do Kadry Narodowej.

Na Mistrzostwach Europy i Świata zdobywał różne medale m.in. Srebrny Medal na Mistrzostwach Świata w Liverpoolu w 2013 roku. Został dwukrotnym Mistrzem Świata Karate FSKA, a karierę w karate zwieńczył zdobyciem czarnego pasa w marcu 2014 roku.

Miał okazję reprezentować Polskę na pierwszych i drugich Mistrzostwach Świata Amatorskiego MMA Światowej Federacji IMMAF, które odbyły się w Las Vegas w 2014 i 2015 roku organizowane przy boku UFC. Dwukrotnie zajął 5-te miejsce na świecie.

5-go grudnia 2015 roku, stoczył swój pierwszy zawodowy pojedynek w MMA, wygrywając przez poddanie (duszenie zza pleców).